Obține 67% off înainte sa fie prea tarziu!

O decadă a lui Benjamin - GM Joel Benjamin

Streaming disponibil
Recenzii
$99.00(Aproximativ 90.87 EUR)   $299.00(Aproximativ 274.45 EUR)
67% reducere!

Cel mai mic preț garantat

Garanție de rambursare 100% pe 100 de zile

Titlul implicit

Livrare disponibilă: America de Nord, Europa, Marea Britanie

Noi acceptam


Companie

produs digital

A Decade of Benjamin - GM Joel Benjamin Chess Collection

O decadă a lui Benjamin - Gm Joel Benjamin

Pregătește-te să deschizi un cufăr al celor mai bune jocuri jucate în ultimul deceniu, toate analizate cu expertiză și explicate de unul dintre cei mai apreciați antrenori din lume, GM Joel Benjamin.

Această colecție enormă este rezultatul a 10 ani de când GM Benjamin a analizat cel mai bun joc de șah jucat în lume în acea săptămână: bine peste 400 de jocuri individuale și 250 de ore de filmări!

Toate jocurile alese sunt alese atât pentru strălucirea lor, cât și pentru conținutul lor instructiv și, după cum vă puteți imagina, Joel Benjamin sfârșește prin a acoperi totul, de la cursuri masterale de poziție de la Carlsen și Kramnik la atacuri de sacrificiu spectaculoase de la Shirov și Morozevich.

Deși este cantitatea incredibilă de conținut din acest pachet care atrage atenția celor mai mulți oameni, concentrarea reală ar trebui să fie pusă pe prezentator. GM Joel Benjamin este renumit pentru abilitatea sa de a preda concepte într-un mod pe care oamenii îl primesc.

Acesta este, la urma urmei, omul care a învățat Deep Blue secretele șahului pozițional - ingredientul lipsă care a permis computerului să-l bată senzațional pe Garry Kasparov.

Despre autor:

Joel Benjamin este un mare maestru de șah american. În 1998, a fost votat „Marele Maestru al Anului” de Federația SUA de Șah. Benjamin este originar din Brooklyn, New York și a crescut în cartierul Marine Park, unde a participat la PS 207.

A absolvit Universitatea Yale cu specializare în istorie în 1985. A devenit cel mai tânăr maestru de șah din SUA la vârsta de 13 ani, record deținut anterior de Bobby Fischer. Acest record a fost doborât de Stuart Rachels și este acum deținut de Samuel Sevian.

Alte succese au inclus Campionatul SUA de juniori din 1980. În același an, a obținut titlul de Master internațional. A câștigat din nou Campionatul SUA pentru juniori în 1982 și Campionatul SUA pentru șahuri deschise în 1985.

Cum pot beneficia de asta?

În fiecare joc, GM Joel Benjamin alege lecțiile care trebuie învățate, dezvăluind de ce au luat deciziile GM-urilor, cum putem identifica mișcările câștigătoare și adevărurile de șah pe care le putem folosi pentru a deveni jucători mai buni.

Așteptați cele mai bune jocuri de la cei mai buni jucători, inclusiv Magnus Carlsen, Hikaru Nakamura, Fabiano Caruana, Judit Polgar, Wesley So, Kramnik, Korchnoi, Radjabov, Giri, Grischuk, Jobava, Morozevich, Karpov, Shirov și mulți alții.

Acesta este un deceniu în care GM Joel Benjamin analizează cel mai bun joc în fiecare săptămână, un joc monstru de 424 de nivel de elită defalcat și comentat de unul dintre cei mai mari antrenori din lume astăzi. Esențial pentru orice iubitor de șah.

Vă rugăm să rețineți: O decadă de benjamini este un fișier de 14.8 GB, așa că vă rugăm să vă asigurați că conexiunea dvs. poate gestiona acest lucru (și că aveți suficient spațiu de stocare!)


Informații suplimentare

Timpul pentru alergat

ore 250

Prezentator

codificare

Tipul videoclipului

Casa de producție


Schița conținutului

Jocuri incluse:

GOTW - Jocuri din 2007

  • Lenier Dominguez (GM) - Loek Van Wely (GM) - (Aerosvit - Foros Ukraina)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Mark Blutein (GM) - (Int. Montreal - Canada)
  • Peter Nielsen (GM) - Nick De Firmian (GM) - (Cupa Politik - Danemarca)
  • Magnus Carlsen (GM) - Teimour Radjabov (GM) - (Int. Biel - Elveția)
  • Caruana Fabiano (GM) - Barua Dibyendu (GM) - (Vlissingen, Olanda - Runda 8)
  • Sergey Karjakin (GM) - Alexander Beliay (GM) - (Rising Stars 2007 - Runda 10)
  • Zhang Pengxiang (GM) - Evgeny Alekseev (GM) - (meciul China Rusia - Runda 1)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Ildar Ibragimov (GM) - (New York Championship)
  • Nigel Short (GM) - Xiangzhi Bu (GM) - (meciul UK China - Liverpool, UK)
  • Larry Christiansen (GM) - Patrick Wolff (GM) - (Liga SUA de șah - săptămâna 6)
  • Michael Adams (GM) - Georgiev Kiril (GM) - (EuroCup pentru cluburi)
  • Ahmed Adly (GM) - Viktor Laznicka (GM) - (Campionatul Mondial de juniori, runda 8)
  • Ruslan Ponomariov (GM) - Zaven Andriasian (GM) - (turneul Essent, primul tur.)
  • Michal Krasenkow (GM) - Hikaru Nakamura (GM) - (Barcelona - Runda 2)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Peter Leko (GM) - (Rapid Match - Game 2)
  • VadMalakhatko (IM) - Victor Mikhalei - (Calvia Open - Runda 7)
  • Rustam Kasimdzhanov (GM) - Anatoly Karpov (GM) - (Liga de Campeones)
  • Ivan Cheparinov - David Navara - (Campion european pentru echipe)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Magnus Carlsen (GM) - (Memorialul Tal - Runda 1)
  • Veselin Topalov (GM) - Liviu-Dieter Nisipeanu (GM) - (Liga de Campeones - Runda 8)
  • Yue Wang (GM) - Ivan Cheparinov (GM) - (Cupa Mondială - Runda 4)

GOTW - Jocuri din 2008

  • Gatay Kamsky (GM) - Ruslan Ponomariov (GM) - (Cupa Mondială - Runda 5)
  • Ray Robson (FM) - Drasko Boskovic (IM) - (UTD Invitational (GM))
  • Peter Svidler (GM) - Alexander Morozevich (GM) - (Superfinala Rusiei)
  • Ni Hua (GM) - Mihail Marin (GM) - (Reggio Emilia)
  • Sergey Ivanov (GM) - Emanuel Berg (GM) - (Cupa Rilton)
  • Ian Smeets (GM) - Etienne Bacrot (GM) - - (Corus B - Runda 5)
  • Ljubomir Ljubojevic (GM) - Viktor Kortchnoi (GM) - (Corus Onorary Group)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Zahar Efimenko (GM) - (Festivalul de șah Gibtelecom)
  • Ernesto Inarkiev (GM) - Murtas Kazhgaleyev (GM) - (Moscow Open)
  • Ian Nepomniachtchi (GM) - Boris Grachev (GM) - (Aeroflot Open)
  • Michal Olszewski (IM) - Stanislav Savchenko (GM) - (Cappelle la Grande)
  • Wang Hao (GM) - Fabiano Caruana (GM) - (Festivalul de șah Rekyavik)
  • Michal Olszewski (IM) - Stanislav Savchenko (GM) - (Amber Rapid)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Veselin Topalov (GM) - (Amber Rapid)
  • Yuri Shulman (GM) - Robert Hess (IM) - (Foxwoods Open)
  • Naiditsch (GM) - Mikhalei (GM) - (Heviz Open)
  • Alekseev (GM) - Radjabov (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Veselin Topalov (GM) - Francisco Vallejo Pons (GM) - (Dos Hermanas)
  • David Baramidze (GM) - Zoltan Almasi (GM) - (Euro Championship)
  • Alexander Grischuk (GM) - Ernesto Inarkiev (GM) - (Baku FIDE GP)
  • Teimour Radjabov (GM) - Vassily Ivanchuk (GM) - (Mtel Masters)
  • Marcel Martinez (FM) - Dmitry Zilberstein (IM) - (Liga SUA de șah)
  • Gregory Kaidanov (GM) - Alexander Onischuk (GM) - (Campionatul SUA)
  • Magnus Carlsen (GM) - Peter Leko (GM) - (Rapid Match)
  • Boris Gelfand (GM) - Alexander Morozevich (GM) - (Memorialul Asrian)
  • Alexei Shirov (GM) - Dmitry Jakovenko (GM) - (Aerosvit 2008)
  • Malkhaz Sulashvili (IM) - Gadir Guseinov (GM) - (Cupa președintelui)
  • Sergey Karjakin (GM) - Nigel Sort (GM) - (Rapid Match - Game 1)
  • Alexander Shabalov (GM) - Samuel Shankland - (Open Mondial - Runda 1)
  • Hans Tikkanen (IM) - Emanuel Berg (GM) - (Campionatul Suediei)
  • Ernesto Inarkiev (GM) - Alexei Shirov (GM) - (turneul Poikoy)
  • Dean Ippolito (IM) - Sergey Erenburg (GM) - (New Jersey Futurity)
  • Etienne Bacrot (GM) - Evgeny Alekseev (GM) - (Biel 2008)
  • Sergey Karjakin (GM) - Teimour Radjabov (GM) - (Grand Prix Sochi)
  • Magnus Carlsen (GM) - Hans Hofstetter (FM) - (Simul de caritate al lui Magnus pe ICC)
  • Jan Smeets (GM) - Michael Adams (GM) - (Staunton Memorial)
  • Wang Yue (GM) - Simen Agdestein (GM) - (NHchess Amsterdam)
  • Slava Mikhailuk (FM) - Peter Bereolos (FM) - (US Chess League)
  • Anna Ushenina (IM) - Alexandra Kosteniuk (GM) - (Women WCC 2008)
  • Jan Werle (GM) - Daniel Fridman (GM) - (Uniunea Europeană)
  • Mircea Parligras (GM) - Yuri Kruppa (GM) - (SuperLiga Română)
  • MaxVachier-Lagrave (im) (GM) - Bartlomiej Macieja (GM) - (Bundesliga)
  • Evgeny Alekseev (GM) - Peter Svidler (GM) (SuperFinală rusă)
  • Levon Aronian (GM) - Andrei Volokitin (GM) - (Euro Clubs Cup)
  • Hikaru Nakamura (GM) - MaxVachier-Lagrave (im) (GM) - (Cap D'Agde)
  • Fabiano Caruana (GM) - Bu Xiangzhi (GM) - (Cap D'Agde)
  • Janis Klovans (GM) - Larry Kaufman (IM) - (Campionatul Mondial de Seniori)
  • Gabriel Sargissian (GM) - Alexander Grischuk (GM) - (Olimpiada de șah 2008)
  • Fabiano Caruana (GM) - Emanuel Berg (GM) - (Olimpiada de șah 2008)
  • Jana Jackova (IM) - Anatoly Karpov (GM) - (Marianske Lazne - Rnd 1)
  • Ivan Cheparinov (GM) - Evgeny Alekseev (GM) - (Grand Prix FIDE Elista - Rusia)

GOTW - Jocuri din 2009

  • Peter Leko (GM) - Vugar Gashimov (GM) - (FIDE GP Elista, Rusia)
  • Krishnan Sasikiran (GM) - Michael Roiz (GM) - (Pamplona)
  • Peter Leko (GM) - Vassily Ivanchuk (GM) - (Ivanchuk - Leko Rapid Match)
  • Varuzhan Akobian (GM) - Giorgi Kacheishvili (GM) - (North American Open)
  • Francisco Vallejo Pons (GM) - David Navara (GM) - (Corus „B”)
  • Teimour Radjabov (GM) - Jan Smeets (GM) - (Corus „A”)
  • Surya Ganguly (GM) - Emanuel Berg (GM) - (GibTelecom)
  • Boris Savchenko (GM) - Alexander Onischuk (GM) - (Moscow Open)
  • David Baramizde (GM) - Arik Braun (GM) - (Campionatul Germaniei)
  • Pentala Harikrishna (GM) - Sebastien Feller (GM) - (Nancy Open)
  • Alexander Motylev (GM) - Friso Nijboer (GM) - (Campionatul European)
  • Peter Svidler (GM) - Peter Wells (GM) - (GibTelecom)
  • Baadur Jobava (GM) - Viktor Erdos (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Daniel Stellwagen (GM) - Viswanathan Anand (GM) - (Bundesliga)
  • Daniele Vocaturo (IM) - Tiger Hillarp Persson (GM) - (Reykjavik Open)
  • Ian Nepomniatchchi (GM) - Kharitonov Alexandr (GM) - (campionatul rus de club)
  • Zahar Efimenko (GM) - Sergey Ivanov (GM) - (Campionatul Rusiei la Cluburi)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Robert Hess (IM) - (Foxwoods Open)
  • Levon Aronian (GM) - Peter Leko (GM) - (Nalchik Grand Prix)
  • Llaneza Vega (IM) - Ivan Sokolov (GM) - (Gedeon Barcza Memorial II)
  • Var Akobian (GM) - Joel Benjamin (GM) - (Campionatul SUA - Rd 8)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Veselin Topalov (GM) - (Mtel Masters)
  • Alexander Grischuk (GM) - Peter Svidler (GM) - (ACP World Rapid Cup)
  • Yuri Shulman (GM) - Florin Felecan (FM) - (Chicago Open)
  • Ernesto Inarkiev (GM) - Alexei Shirov (GM) - (Poikoy-Karpov Open)
  • George Grigore (GM) - Tornike Sanikidze (GM) - (Cupa Limpedea)
  • Liviu-Dieter Nisipeanu (GM) - Teimour Radjabov (GM) - (Limpedea Cup)
  • Humpy Koneru (GM) - Manuel Perez (IM) - (Memorialul Ruy Lopez 2009)
  • Evgeny Bareev (GM) - Leonid Yudasin (GM) - (World Open 2009)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Ruslan Ponomariov (GM) - (San Sebastian 2009)
  • Alex Lenderman (IM) - Ray Robson (IM) - (SUA Junior Championship)
  • David Kjartansson (FM) - Magesh Panchanathan (GM) - (Campionatul Scoției)
  • Alexander Morozevich (GM) - Evgeny Alekseev (GM) - (Festivalul de șah Biel)
  • David Howell (GM) - Ivan Sokolov (GM) - (Staunton Memorial)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Evgeny Alekseev (GM) - (Marele Premiu FIDE: 5)
  • Larry Christiansen (GM) - Marko Zivanic (IM) - (US Chess League 2008)
  • Mark Bluvshtein (GM) - Joel Benjamin (GM) - (Montreal 2009)
  • Jonathan Schroer (IM) - Joel Benjamin (GM) - (US Chess League Week 3 2009)
  • Ni Hua (GM) - Anton Filippov (GM) - (Kolkata Open - 4th)
  • Emil Sutovsky (GM) - Bartosz Socko (GM) (- InventiChess 2009)
  • Surya Shekhar Ganguly (GM) - Georg Meier (GM) - (VII Memorial Marx Gyorgy)
  • Peter Svidler (GM) - Alexander Motylev (GM) - (Campionatul European de Cluburi)
  • Joshua Friedel (GM) - Migchiel De Jong (GM) - (Unive Open)
  • Etienne Bacrot (GM) - Levon Aronian (GM) - (Campionatul European pe echipe)
  • Ivan Saric (GM) - Vidmantas Malisauskas (GM) - (Campionatul European pe echipe)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Ruslan Ponomariov (GM) - (Memorialul Tal)
  • David Pruess (IM) - Alejandro Roman (IM) - (Campionatul USCL)
  • Maxim Rodshtein (GM) - Andre Diamant (GM) - (Campionatul USCL)
  • Peter Svidler (GM) - Tomi Nyback (GM) - (Cupa Mondială)
  • Sergey Karjakin (GM) - Boris Gelfand (GM) - (Semifinale Cupa Mondială / Jocul 1)
  • Michael Adams (GM) - Luke McShane (GM) - (London Chess Classic)
  • Jon Ludvig Hammer (GM) - Neil McDonald (GM) - (London Open)

 

GOTW - Jocuri din 2010

  • Alexander Grischuk (GM) - Dmitry Jakovenko (GM) - (SuperFinale rusești)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Krishnan Sasikiran (GM) - (Campionatul Mondial pe echipe)
  • Boris Gelfand (GM) - Hikaru Nakamura (GM) - (Campionatul Mondial pe echipe)
  • Nikita Vitiugov (GM) - Maxim Rodshtein (GM) - (Campionatul Mondial pe echipe)
  • Serghei Tiviakov (GM) - Alexei Shirov (GM) - (Corus 2010 - Rd 3)
  • Anish Giri (GM) - David Howell (GM) - (Corus „B” 2010)
  • Ivan Cheparinov (GM) - Victor Havik - (Gibtelecom 2010)
  • Sanan Sjugirov (GM) - Arkadij Naiditsch (GM) - (Aeroflot Open)
  • Le Quang Liem (GM) - Ian Nepomniachtchi (GM) - (Aeroflot Open)
  • Alexander Beliavsky (GM) - Lubomir Ftacnik (GM) - (Gotth Art Cup GM)
  • Ivan Sokolov (GM) - Alex Lenderman (GM) - (Raykjavik Open)
  • Ian Nepomniachtchi (GM) - Baadur Jobava (GM) - (Campionatul European)
  • David Navara (GM) - Markus Ragger (GM) - (Campionatul European)
  • Vasily Smyslov (GM) - Arnold Sheldon Denker (GM) - (Tributul lui Benjamin lui Smyslov)
  • Pavel Eljanov (GM) - Alexander Motylev (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Alexander Grischuk (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Vishy Anand (GM) - Rober Kempinski (GM) - (Bundesliga)
  • Kiril Badev (FM) - G. Petar Arnaudov (IM) - (Bundesliga)
  • Judith Polgar (GM) - David Navara (GM) - (Rapid Match)
  • Teimour Radjabov (GM) - Gadir Guseinov (GM) - (Turneul Baku Rapid)
  • Tatiana Kosintseva (GM) - Nana Dzagnidze (GM) - (FIDE GP pentru femei)
  • Vladimir Akopian (GM) - Ernesto Inarkiev (GM) - (GP FIDE)
  • Joel Benjamin (GM) - Sergey Kudrin (GM) - (Campionatul SUA 2010)
  • Dmitry Jakovenko (GM) - Ernesto Inarkiev (GM) - (Cupa Mondială ACP Rapid)
  • Anish Giri (GM) - Nils Grandelius (IM) - (Sigeman & Co 2010)
  • Giorgi Kacheishvili (GM) - Loek Van Wely (GM) - (Chicago Open)
  • Alexander Riazantsev (GM) - Sergey Karjakin (GM) - (11 Karpov - Poikovsky)
  • Alexander Riazantsev (GM) - Sergey Karjakin (GM) - (Memorialul Capablanca)
  • Ivan Cheparinov (GM) - Ivan Lopez Salgado (GM) - (Memorialul Ruy Lopez)
  • Bryan Smith (IM) - Viktor Laznicka (GM) - (World Open)
  • Nenad Fercec (GM) - Ivan Saric (GM) - (Pula Open)
  • Ngoc Truong Son Nguyen (GM) - Anish Giri (GM) - (Biel 2010)
  • Gata Kamsky (GM) - Sergey Karjakin (GM) - (Mainz 2010)
  • Pavel Eljanov (GM) - Evgeny Postny (GM) - (Cupa Politiken)
  • Fabiano Caruana (GM) - Peter Svidler (GM) - (Turneul NH)
  • Yuri Shulman (GM) - Melikset Khachiyan (GM) - (Liga SUA de șah)
  • Klaus Bischoff (GM) - Mark Hebden (GM) - (Dun Laoghaire Masters)
  • Iztok Jelen (IM) - Bent Larsen (GM) - (Dun Laoghaire Masters)
  • Magnus Carlsen (GM) - Lumea - (Magnus vs. Lumea)
  • Gadir Guseinov (GM) - Arman Pashikian (GM) - (a 39-a olimpiadă de șah)
  • Zoltan Almasi (GM) - Bartolomiej Macieja (GM) - (a 39-a olimpiadă de șah)
  • Alexander Motylev (GM) - Teimour Radjabov (GM) - (a 39-a olimpiadă de șah)
  • Alexander Onischuk (GM) - Andrei Volokitin (GM) - (Bundesliga 2010)
  • Levon Aronian (GM) - Vassily Ivanchuk (GM) - (Campionatul European de Cluburi)
  • Alexei Shirov (GM) - Sergei Tiviakov (GM) - (UNIVE 2010)
  • Steven Zierk (IM) - Vasif Durarbeyli (GM) - (Campionatul Mondial de Șah pentru Tineret)
  • Samuel Shankland (IM) - Aleksandr Lenderman (GM) - (Liga SUA de șah)
  • Sergey Karjakin (GM) - Vladimir Kramnik (GM) - (Campionatul Mondial Blitz 2010)
  • Vitaly Tseshkovsky (GM) - Anatoly Vaisser (GM) - (Campionatul Mondial Blitz 2010)
  • Mark Taimanov (GM) - Larry Evans (GM) - (joc din 1954)
  • Igor Kurnosov (GM) - Peter Svidler (GM) - (SuperFinale rusești)
  • Hou Yifan (GM) - Humpy Koneru (GM) - (Campionatul Mondial feminin 2010)
  • Nigel Short (GM) - Vugar Gashimov (GM) - (53 Reggio Emilia 2010)

GOTW - Jocuri din 2011

  • Francisco Vallejo Pons (GM) - Alexander Onischuk (GM) - (53 Reggio Emilia 2010)
  • Sergey Volkov (GM) - Ivan Sokolov (GM) - (Cupa Rilton)
  • Deep Sengupta (GM) - Romain Edouard (GM) - (Cupa Rilton)
  • Illya Nyzhnyk (IM) - Sebastian Siebrecht (GM) - (Tata 2011 Grupa C)
  • Luke McShane (GM) - Wesley So (GM) - (Tata 2011 Grupa B)
  • Nana Dzagnidze (GM) - Francisco Vallejo Pons (GM) - (Festivalul de șah din Gibraltar)
  • Nikolai Kabanov (GM) - Vladimir Belous - (Moscow Open)
  • Le Quang Liem (GM) - Ivan Cheparinov (GM) - (Aeroflot Open 2011)
  • Varuzhan Akobian (GM) - Yuri Shulman (GM) - (Liga SUA de șah)
  • Elina Dalienian (GM) - Zhu Chen (GM) - (Qatar Women GP 2011)
  • Joel Benjamin (GM) - Jesse Kraai (GM) - (Saint Louis Open)
  • Fabiano Caruana (GM) - Viktor Korchnoi (GM) - (Festivalul de șah din Gibraltar)
  • Magnus Carlsen (GM) - Hikaru Nakamura (GM) - (20th Amber Rapid and Blindfold Festival)
  • Judit Polgar (GM) - Gadir Guseinov (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Liviu-Dieter Nisipeanu (GM) - Radoslaw Wojsatzek (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Baadur Jobava (GM) - Vladimir Potkin (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Evgeniy Najer (GM) - Alexander Moiseenko (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Ruben Felgaer (GM) - Joshua Friedel (GM) - (Campionatul Continental)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Teimour Radjabov (GM) - (Meciuri ale candidaților FIDE)
  • Leinier Dominguez (GM) - Dmitry Anreikin (GM) - (Memorialul Capablanca)
  • Radoslaw Wojtaszek (GM) - Alexei Shirov (GM) - (Memorialul Uniunii Lublin din Polonia)
  • Yu Yangyi (GM) - Hou Yifan (GM) - (Turneul GM Danzhou)
  • Alexei Shirov (GM) - Vishy Anand (GM) - (Ciudad de Leon 2011)
  • Niclas Huschenbeth (IM) - Jan Gustafsson (GM) - (Campionatul Germaniei)
  • Jonny Hector (GM) - Wesley So (GM) - (Turneul Sigeman)
  • Ruslan Ponomariov (GM) - Yuri Vovk (GM) - (Campionatul de șah din Ucraina)
  • Alexander Morozevich (GM) - Sanan Sjugirov (GM) - (Liga Superioară Rusă)
  • Viktor Laznicka (GM) - Parimarjan Negi (GM) - (AAI GM International India)
  • Vitali Golod (GM) - Joel Benjamin (GM) - (Canadian Open)
  • Aleksander Delchev (GM) - Vladimir Kostic (GM) - (Cupa Serbiei)
  • Yasser Seirawan (GM) - Judit Polgar (GM) - (Campionatul Mondial de șah pe echipe)
  • Alexander Morozevich (GM) - Alexei Shirov (GM) - (Festivalul de șah Biel 2011)
  • Georg Meier (GM) - Vladimir Kramnik (GM) - (Dortmund 2011)
  • Joel Benjamin (GM) - Alexander Shabalov (GM) - (Edmonton International)
  • Hou Yifan (GM) - Elina Danielian (GM) - (Grand Prix feminin)
  • Axel Rombaldoni (IM) - Ivan Salgado Lopez (GM) - (Grand Prix feminin)
  • Gata Kamsky (GM) - Peter Svidler (GM) - (Cupa Mondială 2011 - Rd 4 G2)
  • Magnus Carlsen (GM) - Levon Aronian (GM) - (Botvinnik Memorial)
  • Vladimir Malakhov (GM) - Evgeny Romanov (GM) - (Moscova vs S. Petersburg)
  • Dmitry Jakovenko (GM) - Boris Gelfand (GM) - (European Club Cup)
  • Hikaru Nakamura (GM) - Francisco Vallejo Pons (GM) - (Bilbao 2011)
  • Sergey Karjakin (GM) - Viktor Laznicka (GM) - (12 Karpov International)
  • Pavel Eljanov (GM) - Dmitry Andreikin (GM) - (Cupa Guvernatorului)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Maxime Vachier-Lagrave (GM) - (UNIVE 2011)
  • Josep Oms Pallisse (GM) - Yasser Seirawan (GM) - (Magistral Casino - Barcelona)
  • Zhao Xue (GM) - Kateryna Lahno (GM) - (Nalchik Women GP)
  • Jan Gustafsson (GM) - Zahar Efimenko (GM) - (Campionatul European pe echipe)
  • Denis Khismatullin (GM) - Maxim Matlakov (GM) - (Cupa Rusiei)
  • William Kelleher (FM) - Vladimir Okhotnik (IM) - (Campionatul Mondial pentru seniori)
  • Paolo Formento - Yuri Solodovnichenko (GM) - (Memorialul Crispi)
  • Hikaru Nakamura (GM) - David Howell (GM) - (London Chess Classic)
  • Zoltan Almasi (GM) - Anish Giri (GM) - (Sportaccord Mindgames Blindfold)

GOTW - Jocuri din 2012

  • Peter Ypma - Robert Hess (GM) - (48th Groningen Open A)
  • Nikita Vitiugov (GM) - Alexander Morozevich (GM) - (Reggio Emilia 2012 - 54th Torneo di Capodanno)
  • Arkadij Naiditsch (GM) - Nikita Vitiugov (GM) - (al cincilea Festival de șah San Sbastian Donostia)
  • Etienne Bacrot (GM) - Alexandr Fier (GM) - (Grand Prix Pyramides FFE KO Rapid)
  • Viktorjia Cmilyte (GM) - Kateryna Lahno (GM) - (Tata Steel Chess 2012 Grupa B)
  • Hou Yifan (GM) - Le Quang Liem (GM) - (Festivalul de șah din Gibraltar)
  • Emanuel Berg (GM) - Maxime Vachier-Lagrave (GM) - (Festivalul de șah din Gibraltar)
  • Krishnan Sasikiran (GM) - Mateusz Bartel (GM) - (Aeroflot Open)
  • Arkadij Naiditsch (GM) - Viktor Bologan (GM) - (Memorialul Cebanenco)
  • Gawain Jones (GM) - Nigel Short (GM) - (Memorialul Cebanenco)
  • Tornike Sanidizke (GM) - Pentala Harikrishna (GM) - (Capelle la Grande Open)
  • Hou Yifan (GM) - Fabiano Caruana (GM) - (Reykjavik Open)
  • Francisco Vallejo Pons (GM) - Tamir Nabaty (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Avital Boruchovsky (FM) - Boris Savchenko (GM) - (Campionatul European Individual)
  • Peter Svidler (GM) - Dmitry Jakovenko (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Serghei Tiviakov (GM) - Viswanathan Anand (GM) - (Bundesliga Germană)
  • Anastasia Savina (IM) - Alisa Galliamova (IM) - (Campionatul feminin rus pe echipe)
  • Liu Qingnan (IM) - Nigel Short (GM) - (Bangkok Chess Club Open)
  • G. Petar Arnaudov (IM) - Ivan Cheparinov (GM) - (Campionatul Bulgar de Șah)
  • Vassily Ivanchuk (GM) - Leinier Dominguez Perez (GM) - (Memorialul Capablanca)
  • Emanuel Berg (GM) - Jonny Hector (GM) - (Sigeman & Co Tournament)
  • Gabriel Sargissian (GM) - John Bartholomew (IM) - (Chicago Open)
  • Diego Flores (GM) - Alexei Shirov (GM) - (Buenos Aires Masters)
  • Zhao Jun (GM) - Zhou Janchao (GM) - (Turneul Danzhou)
  • Francisco Vallejo Pons (GM) - Veselin Topalov (GM) - (meciul Vallejo Pons-Topalov)
  • Alexander Morozevich (GM) - Luke McShane (GM) - (Memorialul Tal)
  • William Stewart - Ray Robson (GM) - (National Open)
  • David Navara (GM) - Peter Svidler (GM) - (meciul Svidler-Navara)
  • Igor Kurnosov (GM) - Daniil Dubov (GM) - (Liga Superioară Rusă)
  • Le Quang Liem (GM) - Vassily Ivanchuk (GM) - (ACP Golden Classic)
  • Anish Giri (GM) - Robin Swinkels (GM) - (Campionatul Olandei)
  • Wang Hao (GM) - Hikaru Nakamura (GM) - (Festivalul de șah Biel)
  • Anton Korobov (GM) - Evgeny Miroshnichenko (GM) - (Campionatul Ucrainei)
  • Anton Korobov (GM) - Evgeny Miroshnichenko (GM) - (Campionatul Ucrainei)
  • Peter Svidler (GM) - Nikita Vitiugov (GM) - (Super Finala campionatului rus)
  • Alexander Ipatov (GM) - Nils Grandelius (GM) - (Campionatul Mondial de juniori)
  • Parimarjan Negi (GM) - Yuniesky Quesada Perez (GM) - (a 40-a olimpiadă de șah)
  • Judit Polgar (GM) - Daiusz Swiercz (GM) - (a 40-a olimpiadă de șah)
  • Badur Jobava (GM) - Vladimir Malakhov (GM) - (Finala Mării Negre)
  • Anna Muzychuk (GM) - Tatiana Kosintseva (GM) - (Femeile de familie din Ankara)
  • Dmitry Jakovenko (GM) - Alexander Onischuk (GM) - (Karpov Poikovsky international)
  • Akexander Volokitin (GM) - Shakiyar Mamedyarov (GM) - (Campionatul European de Cluburi)
  • Thies Heinemann (IM) - Liviu-Dieter Nisipeanu (GM) - (Bundesliga)
  • Georg Meier (GM) - Ding Liren (GM) - (Spice Cup Open)
  • Ray Robson (GM) - Manuel Leon Hoyos (GM) - (Spice Cup Open)
  • Falko Bindrich (GM) - Pavel Tregubov (GM) - (Bundsliga)
  • Pavlo Vorontsov - Kayden Troff (FM) - (Campionatul Mondial de Tineret)
  • GM Alexander Morozevich (GM) - Shakhriyar Mamedyarov (GM) - (Grand Prix FIDE Tașkent)
  • Anna Ushenina (IM) - Antoaneta Stefanova (GM) - (Campionatul Mondial de Șah Feminin)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Judit Polgar (GM) - (London Chess Classic)
  • Anish Giri (GM) - Alexander Morozevich (GM) - (Sport Accord Mind Games 2012)
  • Maxime Vachier-Lagrave (GM) - Etienne Bacrot (GM) - (Bundesliga)

GOTW - Jocuri din 2013

  • Anotn Korobov (GM) - Krishnan Sasikiran (GM) - (Cupa AICF-AAI)
  • Serghei Tiviakov (GM) - Evgeny Romanov (GM) - (Campionatul Mondial al Orașelor)
  • Thomas Ernst (GM) - Andrei Deviatkin (GM) - (Groningen Open)
  • Nils Grandelius (GM) - Alexander Ipatov (GM) - (Tata Steel Group „B”)
  • Ivan Sokolov (GM) - Peter Leko (GM) - (Tata Steel Group „A”)
  • Nikita Vitiugov (GM) - Maxime Vachier-Lagrave (GM) - (Festivalul de șah din Gibraltar;)
  • Baskaran Adhiban (GM) - Chanda Sandipan (GM) - (Moscow Open)
  • Daniel Fridman (GM) - Arkadij Naiditsch (GM) - (clasicul Grenke Chess)
  • Bassem Amin (GM) - Grzegorz Gajewski (GM) - (Reykjavik Open 2013)
  • Boris Gelfand (GM) - Vladimir Kramnik (GM) - (Zurich Challenge)
  • IM Valentina Gunina (IM) - Ju Wenjun (WGM) - (Campionatul Mondial feminin pe echipe)
  • Vladislav Tkachiev (GM) - Vladimir Dobrov (GM) - (Festivalul Meurthe și Moselle Rapid)
  • Vladimir Kramnik (GM) - Vassily Ivanchuk (GM) - (Turneul candidaților FIDE)
  • Peter Svidler (GM) - Alexander Grischuk (GM) - (Turneul candidaților FIDE)
  • Alexander Morozevich (GM) - Dmitry Jakovenko (GM) - (Campionatul Rus pe echipe)
  • Eugenio Torre (GM) - Robert Byrne (GM) - (1973 Leningrad Interzonal)
  • Peter Svidler (GM) - Pentala Harikrishna (GM) - (Bundesliga)
  • Veselin Topalov (GM) - Peter Leko (GM - (FIDE GP Zug)
  • Li Chao (GM) - Zhou Weiqi (GM) - (Campionatul Chinei)
  • Ray Robson (GM) - John Bryant (FM) - (Campionatul SUA 2013)
  • Maxim Rodhstein (GM) - Ian Nepomniachtchi (GM) - (Campionatul European 2013)
  • Yannick Pelletier (GM) - Andreas Hagen (IM) - (Campionatul European 2013)
  • Gata Kamsky (GM) - Alexander Grischuk (GM) - (Campionatul European 2013)
  • Leon Hoyos (GM) - Ray Robson (GM) (US National Open 2013)
  • Tornike Sanikidze (GM) - Konstantin Landa (GM) - (French Team League 2013)
  • Alexander Areshchenko (GM) - Anatoly Karpov (GM) - (Sberbank Rapid 2013)
  • Ruslan Ponomariov (GM) - Pavel Eljanov (GM) - (Campionatul Ucrainei 2013)
  • Dimitri Reinderman (GM) - Wouter Spoelman (GM) - (Campionatul Olandei 2013)
  • Ni Hua (GM) - Eduardo Iturrizaga (GM) - (Benasque Open 2013)
  • Victor Mikhalevski (GM) - Parimarjan Negi (GM) - (World Open 2013)
  • Ray Robson (GM) - Lu Shanglei (GM) - (meciul SUA-China)
  • Alexander Moiseenko (GM) - Maxime Vachier-Lagrave (GM) - (Biel 2013)
  • Ray Robson (GM) - Andrei Volokitin (GM) - (Cupa Mondială 2013)
  • Nikita Vitiugov (GM) - Markus Ragger (GM) - (Cupa Mondială 2013)
  • Evgeny Tomashevsky (GM) - Levon Aronian (GM) - (Cupa Mondială 2013)
  • Viktor Bologan (GM) - Ian Nepomniachtchi (GM) - (Karpov Poikovsky 2013)
  • Angel Espinosa Aranda (IM) - Ivan Salgado Lopez (GM) - (Campionatul Spaniei 2013)
  • Ian Nepomniachtchi (GM) - Alexander Moiseenko (GM) - (Cupa ACP 2013)
  • Fabien Libiszewski (GM) - Romain Edouard (GM) - (Campionatul Spaniol pe echipe 2013)
  • Urii Eliseev (IM) - Yu Yangyi (GM) - (Campionatul Mondial de juniori 2013)
  • Dmitry Andreikin (GM) - Sergey Karjakin (GM) - (Superfinală rusă 2013)
  • Nisipeanu (GM) - Caruana (GM) - (Kings Tournament 2013)
  • Matlakov (GM) - Eljanov (GM) - (Memorialul Chigorin 2013)
  • Morozevich (GM) - Laznicka (GM) - (European Club Cup 2013)
  • Shankland (GM) - Ftacnik (GM) - (Casino de Barcelona 2013)
  • Solak (GM) - Grischuk (GM) - (Campionatul European pe echipe 2013)
  • Jobava (GM) - Mamedyarov (GM) - (European Championship Championship 2013)
  • Vallejo Pons (GM) - Grabarczyk (GM) - (Bundesliga 2013)
  • Shvedchikov (IM) - Kupreichik (GM) - (Campionatul Mondial pentru seniori 2013)
  • Baramidze (GM) - Akobian (GM) - (Campionatul Mondial pe echipe 2013)

GOTW - Jocuri din 2014

  • Sutovsky (GM) - Zumsande (IM) - (London Classic Open 2013)
  • Wojtaszek (GM) - Popov (GM) - (Zurich Crăciun 2013)
  • Pallisse (GM) - Gashimov (GM) - (Casino Barcelona 2007)
  • Goudriaan (IM) - Timman (GM) - (Tata Steel 2014)
  • Vachier-Lagrave (GM) - Mareco (GM) - (Gibraltar Masters 2014)
  • Vitiugov (GM) - Ivanchuk (GM) - (Gibraltar Masters 2014)
  • Akopian (GM) - Chatalbashev (GM) - (Bronstein Memorial Open 2014)
  • Maiorov (GM) - ding Liren (GM) - (Cappelle-la-Grande Open 2014)
  • Yilmaz (GM) - Motylev (GM) - (Campionatul European Individual 2014)
  • Quingnan (GM) - Yangyi (GM) - (Campionatul chinez de șah 2014)
  • Van Kampen (GM) - Rapport (GM) - (Reykjavik Open 2014)
  • Nepomniachtchi (GM) - Svidler (GM) - (Campionatul Rusiei pe echipe 2014)
  • Karjakin (GM) - Kamsky (GM) - (Campionatul Rus pe echipe 2014)
  • Hou Yifan (GM) - Girya (WGM) - (Marele Premiu feminin în Khanty 2014)
  • David (GM) - Vachier-Lagrave (GM) - (Campionatul Italiei pe echipe 2014)
  • Eljanov (GM) - Bologan (GM) - (15 Karpov GM 2014)
  • Smith (IM) - Grandelius (GM) - (Sigeman & Co. 2014)
  • Fedoseev (GM) - Zvjaginsev (GM) - (Liga superioară rusă)
  • Mamedyarov (GM) - Vallejo Pons (GM) - (FIDE World Blitz Championship)
  • Xiong (IM) - Bodek (FM) - (US Junior Closed Championship)
  • Shankland (IM) - Kovalyov (GM) - (Edmonton International)
  • Sutovsky (GM) - Jobava (GM) - (ACP Golden Classic)
  • Jobava (GM) - Nepomniachtchi (GM) - (ACP Golden Classic)
  • Lie (GM) - Kozul (GM) - (Olimpiada de șah 2014)
  • Polgar (GM) - Berkes (GM) - (Hunguest Hotels Super Chess Tournament 2003)
  • Sevian (IM) - Zherebukh (GM) - (Washington International 2003)
  • Bluebaum (IM) - Naiditsch (GM) - (GRENKE Chess Classic 2014)
  • Navara (GM) - Durarbayli (GM) - (European Championship Championship 2014)
  • Grischuk (GM) - Rodshtein (GM) - (European Championship Championship 2014)
  • Inarkeiv (GM) - Baryshpolets (GM) - (Baku International Open 2014)
  • Yu (GM) - Robson (GM) - (Millionaire Chess Open 2014)
  • Scurt (GM) - Howell (GM) - (Pokerstar International 2014)
  • Naroditsky (GM) - Holt (GM) - (US Chess League 2014)
  • Grischuk (GM) - Leko (GM) - (Petrosian Memorial)

GOTW - Jocuri din 2015

  • Shirov (GM) - Dubov (GM) - (meciul Spărgător de nuci al generațiilor)
  • Erenburg (GM) - Deci (GM) - (North American Open)
  • Dale (IM) - Wei (GM) - (Tata Steel B)
  • Debashis (GM) - Topalov (GM) - (Gibraltar 2015)
  • Kryakvin (GM) - Khismatullin (GM) - (Moscow Open 2015)
  • Benjamin (GM) - Hernandez (GM) - (US Chess League 2014)
  • Damaso (IM) - Navara (GM) - (Campionatul European Individual de Șah)
  • Khismatullin (GM) - Eljanov (GM) - (Campionatul European Individual de Șah)
  • Gupta (GM) - Fier (GM) - (Reykjavik Open)
  • Nunn (GM) - Voekler (GM) - (Campionatul pe echipe seniori)
  • Kasparov (GM) - Scurt (GM) - (Meci 2015 în St. Louis)
  • Yu (GM) - Bruzon (GM) - (Campionatul Mondial pe echipe 2015)
  • Nepomniachtchi (GM) - Sjugirov (GM) - (2015 Campionatul Rus pe echipe)
  • Cori (GM) - Mareco (GM) - (American Continental Championship)
  • Sandu (WGM) - Stefanova (GM) - (Campionatul European Feminin)
  • Deci (GM) - Fedorchuk (GM) - (Campionatul francez de top 12 pentru cluburi)
  • Browne (GM) - Benjamin (GM) - (Campionatul SUA din 1995)
  • Wei Yi (GM) - Bruzon (GM) - (Danzhou GM Tournament)
  • Wang Yue (GM) - Ding Liren (GM) - (Turneul GM Danzhou)
  • Navara (GM) - Wojtaszek (GM) - (Turneul Biel GM)
  • Nayaranan (IM) - Kovalenko (GM) - (Memorialul Najdorf)
  • Shabalov (GM) - Macieja (GM) - (US Open)
  • Dubov (GM) - Jakovenko (GM) - (Superfinale rusești)
  • Edouard (GM) - Degraeve (GM) - (Campionatul Franței)
  • Debashis (GM) - Iturrizaga (GM) - (Abu Dhabi Masters)
  • Izoria (GM) - Dlugy (GM) - (US Chess League)
  • Korobov (GM) - Andreikin (GM) - (Cupa Mondială)
  • Ding (GM) - Wei (GM) - (Cupa Mondială)
  • Sutovsky (GM) - Shirov (GM) - (Karpov Poikovsky)
  • Deci (GM) - Durarbayli (GM) - (al doilea milionar deschis)
  • Tate (IM) - Orlov (IM)
  • Deci (GM) - Ding (GM) - (Bilbao Masters Final)
  • Kramnik (GM) - Topalov (GM) - (Campionatul European de Cluburi)
  • Bachmann (GM) - Morozevich (GM) - (Barcelona GM International)
  • Perunovic (GM) - Edouard (GM) - (Campionatul European pe echipe)
  • Tomashevsky (GM) - Mchedlishvili (GM) - (Campionatul European pe echipe)
  • Muzychuk (GM) - Kosteniuk (GM) - (European Championship Championship)
  • Sevian (GM) - Jakovenko (GM) - (ACP Masters Rapid Championship)

GOTW - Jocuri din 2016

  • Carlsen (GM) - Li Chao (GM) - (Qatar Masters Open)
  • Mamedyarov (GM) - Lenderman (GM) - (Qatar Masters Open)
  • Morozevich (GM) - Bukavshin (GM) - (meci Spărgător de nuci de generații)
  • Sevian (GM) - Bok (GM) - (Tata Steel 2016 Grupa B)
  • Bacrot (GM) - Tari (IM) - (Gibraltar Masters 2016)
  • Bruzon (GM) - Donchenko (GM) - (Gibraltar Masters 2016)
  • Zhao (WGM) - Batsiashvili (IM) - (FIDE GP Theran pentru femei)
  • Katz (IM) - Kacheishvili (GM) - (US Chess League 2015)
  • Inarkiev (GM) - Kobalia (GM) - (Aeroflot Open 2016)
  • Movsesian (GM) - Liang (IM) - (Reykjavik Open 2016)
  • Shirov (GM) - Bluebaum (GM) - (GRENKE Open 2016)
  • Edouard (GM) - Fridman (GM) - (Bundesliga 2016)
  • Lenderman (GM) - Shabalov (GM) - (Campionatul SUA 2016)
  • Predke - Jakovenko (GM) - (Campionatul Rus pe echipe 2016)
  • Shirov (GM) - Sevian (GM) - (Hasselbacken Open 2016)
  • Wojtaszek (GM) - Ter Sahakyan (GM) - (Campionatul European)
  • Benjamin (GM) - Korchnoi (GM) - (Ierusalim 1986)
  • Jingyao (IM) - Salem (GM) - (Campionatul continental asiatic)
  • Ganguly (GM) - Shirov (GM) - (Edmonton International)
  • Shimanov (GM) - Zapata (GM) - (World Open)
  • Bu (GM) - Ivanchuk (GM) - (al 7-lea GM din Hainan Danzhou)
  • Lenderman (GM) - Shabalov (GM) - (US Open)
  • Xiong (GM) - Aravindh (GM) - (Campionatul Mondial de juniori)
  • Andreikin (GM) - Demchenko (GM) - (Abu Dhabi Masters)
  • Stupak (GM) - Bok (GM) - (a 42-a olimpiadă de șah)
  • Grischuk (GM) - Volokitin (GM) - (a 42-a olimpiadă de șah)
  • Nguyen (FM) - Jones (GM) - (a 42-a olimpiadă de șah)
  • Gelfand (GM) - Giri (GM) - (Memorialul Tal)
  • Recapitularea Săptămânii Șahului lui Joel - Episodul 1 - Memorialul Tal - (Isle of Man Masters)
  • Joel's Chess Week Recap - Episodul 2 - Maeștrii Isle of Man - (Millionaire Open)
  • Recapitularea săptămânii de șah a lui Joel - Episodul 3 - Superfinala rusă - (meci Short-Hou)
  • Recapitularea Săptămânii Șahului lui Joel - Episodul 4 - Superfinala Rusă - (Memorialul Cigorin)
  • Joel's Chess Week Recap - Episode 5 - 14th Cap D'Agde 2016 - (Campionatul Mondial de Tineret)

Plată

Detalii de facturare


Introduceți un mesaj personal pentru destinatar. Acesta va fi afișat în e-mail când vor primi acest cadou. Ei nu vor putea vedea suma comenzii. Citiți mai multe pe site-ul nostru Întrebări frecvente despre cadouri

O decadă a lui Benjamin - GM Joel Benjamin

O decadă a lui Benjamin - GM Joel Benjamin

Streaming disponibil
Recenzii
$99.00(Aproximativ 90.87 EUR)   $299.00(Aproximativ 274.45 EUR)
67% reducere!

Cel mai mic preț garantat

Garanție de rambursare 100% pe 100 de zile

Titlul implicit

Livrare disponibilă: America de Nord, Europa, Marea Britanie

Noi acceptam

Comanda dumneavoastră

Editați | ×
Produs Total
Total $0.00(Aproximativ 0.00 EUR)
Total $0.00(Aproximativ 0.00 EUR)

Datele dvs. personale vor fi utilizate pentru procesarea comenzii dvs., pentru a vă susține experiența pe întregul site și pentru alte scopuri descrise în site-ul nostru politica de confidențialitate.

×
×
O decadă a lui Benjamin - GM Joel Benjamin
O decadă a lui Benjamin - GM Joel Benjamin
$299.00(Aproximativ 274.45 EUR)